معرفی سایت الخیرات؛ ثبت رکوردهای معنوی در جهان
سـاعت ٦:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۳/۸  کلمات کلیدی:

در دنیای امروزی طرح ها و ایده هایی مطرح و اجرا می شوند که گاهی با استقبال و رویکرد های جهانی مواجه اند. یکی از این موارد (Ginness world records) رکوردهای جهانی ” گینس ” است و البته کمتر کسی در دنیا وجود دارد که اسم "گینس" به گوشش نخورده باشد. 

هرچند رکوردهای گینس جامعیت دارد و در موضوعات علمی، اجتماعی و … فعال است اما نقش معنویت در آن کم رنگ است تا آنجا که عده ای امروزه در هر نقطه از جهان برای این که فقط نامشان در فهرست این رکوردها ثبت شود دست به  هر اقدام صعب، ابلهانه و بی فایده ای می زنند.

روی دیگر سکه تفکر اسلامی و نگاه قرآنی است که ما را از ” علم لاینفع” و ” کار بی فایده و لهو” باز می دارد.


و اینها برای یک بچه شیعه اهل ذوق به نام سید مرتضی میرسراجی بهانه شد تا در مقابل رکوردهای جهانی گینس، رکوردهای جهانی الخیرات را ثبت کند. او هدف خودش را از این کار رضایت خداوند و افزایش کیفیت و رقابت صحیح و  اصولی در  آثار معنوی ، فرهنگی ،علمی – پژوهشی ، هنری و … عنوان کرده است.

طرح او در قسمت مالکیت های معنوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز به ثبت رسیده است.

در سایت الخیرات با نکات جالب و ارزشمندی روبرو شدم. به حق ذوق و قریحه این جوان ستودنی است. عناوینی که او برای معرفی به عنوان یک امر معنوی انتخاب کرده واقعا ارزشمند است. به نظرم این به نوعی اشاعه فرهنگ خیرخواهی و انجام اموری است که عام المنفعه بوده و خیر دنیا و آخرت را به همراه دارد.

مثلا خردسال ترین خیر مدرسه ساز، اولین مسجد شیعیان فنلاند، قدیمی ترین کتاب شیعه حاوی خطبه حضرت زهرا (س)، بلندترین مثنوی درباره امام علی (ع) و بسیاری موضوعات جالب و خواندنی دیگر که از ظرفیت این وبلاگ خارج است!

پیشنهاد می کنم حتما سری به این سایت بزنید تا با "ترین" های معنوی جهان آشنا شوید.

لینک سایت

فاستبقوا الخیرات... پس در کارهای نیک از یکدیگر پیشی بگیرید. (بقره/148)