برده داری متمدن در قرن جدید!
سـاعت ۱٠:۳٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٥  کلمات کلیدی: حجاب

به عکس زیر که از خبرگزاری رویترز و در گروه عکسهای منتخب سردبیر! قرار گرفته بود نگاه کنید و سعی کنید دریابید که قضیه از چه قراره؟

راهنمایی شماره یک: اینجا مادرید پایتخت اسپانیاست و احتمالا مثل همه مدعیان غربی مهد تمدن!

 

پاسخ های احتمالی:

1-      اینجا کنار دریاست و کنار دریای غربی ها کلا با ما فرق می کنه.

2-      اینجا سازمان حمایت از بی خانمان های بی لباس است و همه از مرد و زن برای دریافت وجوه غیر نقدی در صفی منظم ایستاده اند.

3-      اینجا خورشید بس ناجوانمردانه می تابیده و همه از مرد و زن عنان از کف داده و جامه از تن دریده اند.

4-      اینجا هیچ خبری نیست، کلا غربی ها آدم های راحت و خودمونی هستند.


با عرض پوزش هیچکدام از پاسخ های احتمالی صحیح نیست!

اینجا یکی از فروشگاه های لباس در مادرید اسپانیاست که از قضا مارک معروفی نیز هست. این فروشگاه برای جلب رضایت مشتریان خود تصمیم گرفته در حراج فصلش به 100 نفر از مشتریان که از همه زودتر خودشون رو به معرکه برسونن یک دست لباس مجانی مارکدار اهدا کنه. حتما می گید چقدر خوب! اما جای وحشتناک ماجرا اینجاست:

این 100 نفر باید کاملا ل.خ.ت بشن و بجز لباس ز.ی.ر هیچ لباس دیگه ای به تن نداشته باشن!!

بعد از اینکه شوکه شدم تنها چیزی که به ذهنم رسید این بود:

برده داری متمدن در قرن جدید...

شهید آوینی:

"به‌راستی تمدن امروز بشر که نمود مسخ بشریت از صورت انسانی خویش است، باغ وحشی انسانی است. در این باغ وحش انسانی، آدم‌ها حیوانات تنبل و معتادی هستند که در گوشه قفس‌های خود کز کرده‌اند و هیچ چیز جز خورد و خوراک و خواب و جنسیت آنها را به سوی خویش نمی‌کشد و در این هر سه آنچه مراد آنهاست، لذت است؛ لذت غذا، لذت خواب و... و ذات این لذت‌ پرستی نیز با افراطگرایی و انحرافات شگفت‌ آوری همراه است که جوامع غربی ـ مخصوصاً اروپا و آمریکا ـ تجسم واقعی آن هستند و برای کسانی که ریگی به کفش ندارند و سحر گوساله‌ی سامری در آنان کارگر نیفتاده است این حقیقت، عینیتی آشکار دارد".