و با تشکر از...!
سـاعت ۱۱:۱۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٦/۱۳  کلمات کلیدی: اجلاس سران عدم تعهد

به عنوان یک ایرانی بر خودم لازم می دانم حال که اجلاس سران عدم تعهد به خوبی و خوشی به پایان رسیده از همه کسانی که در این اجلاس سری داشتند تشکر ویژه نمایم؛ از جمله:

*با تشکر از مسئولان امر که اجلاس شانزدهم را در ایران برگزار کردند و ما تازه فهمیدیم در دنیا کشوری هست به نام "آنتیگوا و باربودا" و یا مثلا "سائوتومه و پرینسیپ" و یا این یکی "پاپوآ گینه نو"! تازه معنای غیرمتعهد را هم عمیقا درک کردیم!


*و با تشکر از بان کی مون عزیز که اولش همه ما را گذاشت سرکار و حالمان را اساسی گرفت و لبخند به لب اربابانش نشاند. اما بعد یک حال اساسی دیگر داد و آمدن را به نیامدن ترجیح داد!


*و با تشکر مجدد از بان کی مون که این اشتباه بزرگ را مرتکب شد و گذاشت نتانیاهو همینطور متاسف باقی بماند.1


*و با تشکر از وزرای خارجه کشورهای دوست و برادرمان "سنت وینسنت و گرنادین ها" و همچنین "بورکینافاسو" و همه همسایگان عزیزشان در آفریقا که گذاشتند مدرک زبان ما همچنان در کوزه آب بخورد و بدون هماهنگی با ما مثل بلبل انگلیسی حرف می زدند! ما برای چنین روزی نقشه ها داشتیم، مترجم سران...!


*و با تشکر از بی.بی.سی که در این چند روز اجلاس، اهمِّ اخبارش جیگر بود و غم و غصه هایش!


*و با تشکر از همه دول غربی که خودتان را کشتید بلکن ما را منزوی کنید اما نشد که بشود. و الان ما کلا حس خوبی داریم که اینقدر در بوق و کرنا هستیم!


*و با تشکر از همه غیر متعهدی ها که با نتانیاهو آن کردند که در اوج عصبانیت گفته شرم بر شما که هیچ چیز نیاموخته اید!


*و با تشکر از جلبک های عزیز که اجازه دادند باز هم لبخند بر لبانمان نقش بندد از اینکه چرا انقد حرف بدون عمل می زنید؟! شمال با بر و بچ خوش گذشت؟!


*و با تشکر از مترجم صدا و سیما که هر آنچه دلش خواست ترجمه کرد. خدائیش فکر کردی ما سیب زمینی هستیم؟!


*و با تشکر از نماینده ویژه پادشاه عربستان که عجیب ما را در فکر فرو برده! شما هم از این حرفها بلدید؟2


*و با تشکر از مقامات مصری که گفته بودند :مرسی فقط چند ساعت می ماند تا ریاست اجلاس را تحویل دهد. اما نمکِ بچه های بالا ایشان را گرفت و ماند و خلاصه پیوندها محکم تر شد.


*و با تشکر از نگاه های پر از ابهام و غریب بان کی مون عزیز به آقای احمدی نژاد. و خدائیش خیلی مردی که سفت سر جایت نشستی و تکان نخوردی و الان خون خون اسرائیلی ها را می خورد که چرا وقتی به اسرائیل می گویند "گرگ درنده" و یا "دولت جعلی" و یا "کشوری که محکوم به سقوط است" هیچکس اعتراضی نکرد و آیا این یعنی چه؟! یعنی همتون موافقید؟


*و با تشکر از سران فتنه که هنوز در توهم سبز به سر می برند و از خواب بیدار نشده اند. و در خیالات می گفتند: "بان کی مون درخواست کرده با موسوی و کروبی ملاقات کند!!!"  


*و با تشکر از عمو عزت که در این چند روز تعطیلات هرچه فیلم خاک خورده در انبار سازمانش بود رو کرد. خب طفلی حق داشته "گرفتار اجلاس بودند!"


*و با تشکر از سردار مقدم که نشان داد تعهد نداشتن خیلی هم بد نیست و می شود کاری کرد که همیشه جرم 30 درصد کمتر شود!


*و صد البته با تشکر از خودمان و خودتان و همه بچه های بالا که درگیر اجلاس بودید و تا باشد از این اجلاس ها!

____________________________________________________________

1- روزنامه صهیونیستی روزنامه صهیونیستی هاآرتص به نقل از دفتر نتانیاهو خبر داد وی در یک گفتگوی تلفنی به بان‌کی‌مون گفت: «سفر شما به ایران اشتباه بزرگی است، حتی اگر این کار با حسن نیت انجام شود.» وی افزود: «وقتی خبر سفر شما به کنفرانس جنبش عدم تعهد را شنیدم، بسیار متأسف شدم».

2-حقوق ملت فلسطین یک مساله ریشه‌ای است ما به سیاست‌های رژیم صهیونیستی نسبت به فلسطین انتقاد داشته و خواهان به رسمیت شناخته شدن کشور فلسطین هستیم!