ایمان مستقرّ
سـاعت ٧:٥٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٧/۸  کلمات کلیدی: خدا ، حضرت آسیه ، عبد

چقدر باید عاشق باشی، چقدر باید در عشق محبوبت غرق شده باشی، چقدر باید به یقین رسیده باشی که خداوند تو را برای تمام ایمان آورندگان از مرد و زن مثال بیاورد:

وَضَرَ‌بَ اللَّـهُ مَثَلًا لِّلَّذِینَ آمَنُوا...1

آن هم برای کسانی که ایمان آورده اند، نه للنّاس! که بدانی ایمان که آوردی باید بگذری تا به او برسی، تا فناء فی الله شوی و جز او نبینی.

فکرش را بکن! خانه که نه کاخ، آن هم کاخ فرعون! یعنی هر آنچه از لذات دنیا که آرزویش را داشته باشی برایت فراهم است. آن هم آرزوهایی شاید از جنس زنانه؛ خدم و حشم و لباس و غذا و از همه مهم تر همسری چون فرعون، شاه شاهان، خدای خدایان، رَ‌بُّکُمُ الْأَعْلَىٰ...2 حتما زنان شهر به ملکه ای چون تو حسودی هم می کردند!

آنوقت تو با آن دل پاک و خدائیت از همه اینها چشم بپوشی و بگویی إِنَّ اللَّـهَ رَ‌بِّی...3 تو را به میخ بکشند، سنگ روی سینه ات بگذارند، زیر آفتاب سوزان  قبل از جان دادن بگویی رَ‌بِّ ابْنِ لِی عِندَکَ بَیْتًا فِی الْجَنَّةِ... مرا از این قوم ظالم نجات بده و خانه ای در بهشت نزد خودت روزیم کن. چه معامله پر سودی بانو جان...

"و براى کسانى که ایمان آورده‌اند، خدا همسر فرعون را مثل آورده، آنگاه که گفت: پروردگارا، پیش خود در بهشت خانه‌اى برایم بساز، و مرا از فرعون و کردارش نجات ده، و مرا از دست مردم ستمگر برهان"

لطفا این را هم بخوانید (ماجرای نخستین نماز استاد ملحد آمریکایی)

___________________________________________________

1- وَضَرَ‌بَ اللَّـهُ مَثَلًا لِّلَّذِینَ آمَنُوا امْرَ‌أَتَ فِرْ‌عَوْنَ إِذْ قَالَتْ رَ‌بِّ ابْنِ لِی عِندَکَ بَیْتًا فِی الْجَنَّةِ وَنَجِّنِی مِن فِرْ‌عَوْنَ وَعَمَلِهِ وَنَجِّنِی مِنَ الْقَوْمِ الظَّالِمِینَ/ سوره مبارکه تحریم، آیه 11.

2- فَقَالَ أَنَا رَ‌بُّکُمُ الْأَعْلَىٰ : و فرعون گفت: پروردگار بزرگتر شما منم! /سوره مبارکه نازعات، آیه 24.

3- إِنَّ اللَّـهَ رَ‌بِّی وَرَ‌بُّکُمْ فَاعْبُدُوهُ ۗ هَـٰذَا صِرَ‌اطٌ مُّسْتَقِیمٌ/ سوره مبارکه آل عمران، آیه 51.