کی به کیه؟!

روایت اول: کامپیوتر رو روشن کردم بشینم کارهامو انجام بدم. بدو بدو اومد پیشم و گفت: برام آنِه بذار!

گفتم: چی؟! چی بذارم؟!

گفت: آنِه بذار، آنِه!

سعی کردم همه وجودم رو گوش کنم تا بفهمم چی می گه؟ بهش گفتم: عزیز دلم، چرا نمی فهمم چی می گی؟! آنِه چیه؟! دوباره بگو چی بذارم؟

صداشو بلند کرد و با اخم گفت: آنِه بذار دیگه، آنِه!

گفتم: خدایا! آخه چرا نمی فهمم چی می گه؟

یهو دیدم عصبانی شد و با تمام وجودش گفت: اَه! اصن نمی خوام! عکس بذار!

راستش بهم برخورد! دیدم بچه 2 سال و نیمه عملا داره به من میگه نمی فهمی. با خودم گفتم واقعا الان کدوم یک از ما دیگری رو نمی فهمه؟!

بعدها از مادرش پرسیدم آنِه یعنی چی؟ گفت: یعنی آهنگ!

 

روایت دوم: کلاسم دیر شده بود، با عجله می خواستم از خیابون رد بشم. خانم پیری با کمر خمیده و عصایی در یک دست و عکس رادیولوژی در دست دیگه با صدایی لرزان گفت: دخترم میری اونور خیابون؟ گفتم: بله مادر جان. گفت: خیر ببینی منم با خودت ببر.

خوشحال از اینکه در لحظه ای از تاریخ! وظیفه ای مهم بر دوشم گذاشته شده! اونم در این ضیق وقت دستشو گرفتم و گفتم: بله مادر جان، وظیفمه.

سعی کردم وظیفمو به خوبی انجام بدم. با دستم به ماشین ها اشاره می کردم که بایستند تا ما رد بشیم و قدمهامو آهسته بر می داشتم که پیرزن بهم برسه.

از یک باند که رد شدیم و رسیدیم به باند دیگه همینطور که آهستگی و پیوستگی گامهامو حفظ می کردم و سعی می کردم خودمو با پیرزن هماهنگ کنم یهو دیدم پیرزن قدم هاشو جلوتر از من گذاشته و بهم میگه: نترس مادر جان! بیا! بیا! برو خدا به همراهت!

همینطور کنار خیابون دور شدنشو نگاه می کردم و با خودم می گفتم: بالاخره چی شد؟! کی به کی کمک کرد؟!

____________________________________________________________

پ.ن: الهی! چشمی که تو را مراقب خویش نبیند، کور است.

/ 11 نظر / 18 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ALONE

بچه ابجی من به اهنگ میگه نینای و به عکس میگه نینی.ولی دومی واقعا[تعجب]

مورچه

[خنده][خنده][خنده] خیلی جالب نوشته بودی. یکی از یکی قشنگ تر. [نیشخند]

حبیب

__¤¤¤¤¤————–سلامی به لطافت عشق——————–¤¤¤ _ ¤¤¤———–پرواز را به خاطر بسپار پرنده مردنی است———- ¤¤¤ ¤¤¤—————————————————————————¤¤¤ ¤¤¤–به نام دوست که زندگی و زیبایی لایق اوست—————– ¤¤¤ ¤¤¤——بی شک مرگ پایان کبوتر نیست—————————– ¤¤¤ ¤¤¤———-در اوج نیاز و بی نیازی هیچگاه خدا رو از یاد مبر——–¤¤¤ ¤¤¤–او در همه لحظه ها در کنار توست کافیست صدایش بزنی–¤¤¤ _¤¤¤————-اوست که به هر چیزی حس بودن می بخشد—¤¤¤ __¤¤¤——————اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى‏ مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ ——–¤¤¤ ____¤¤¤——————-سکوتم سرشار ز فریاد است——–¤¤¤ ______¤¤¤——————سرشار ز شکر و سپاس——-¤¤¤ _________¤¤¤——به کلبه تنهای هام سر بزن——-¤¤¤ _________¤¤¤¤¤¤—–لبت خندون، دلت

محب ولایت

بسم الله الرحمن الرحیم[گل] اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم[قلب] سلام علیکم[لبخند] ☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☻ ☺حضرت علی علیه السلام فرمودند: ☻ ☺هر چيز كه شمردنى است پايان مى پذيرد، و هر چه را كه انتظار مى كشيدى، خواهد رسيد.☻ ☺☻☻☻☻☻☻☻☻☻☻☻☻☻☻☻☻☻☻☻☻☻☻☻☻☻☻☻☻☻☻☻☻☻☻☻

طه

باسلام تیکه دومش جالب بود!!!![لبخند]

نگاه منتظر

يادتان باشد اگر همچو پرستو رفتيد خانه مادري ما همه بيت الزهرا ست يادتان باشد اگر تنگي دل غوغا كرد مهدي فاطمه را ياد كنيد او تنهاست هنوزم انتظار و انتظار است هنوزم دل به سينه بي قرار است.... سلام بزرگوار واقعا کی به کیه؟!!! خدا قوت و موفق و مهدوی باشید. اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم [گل]اللهم عجل لولیک الفرج[گل]

محب ولایت

بسم الله الرحمن الرحیم[گل] اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم[قلب] سلام علیکم[لبخند] ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ امـام عـلى علیه السلام فرمودند: ای انسانى؛ كه در كمال اعتدال و تناسب آفريده شده اى و در تاريكی هاى زهدان ها و پـرده هاى تو در تو شكل گرفته و پرورده شده اى, آفرينشت از عصاره ی گل آغاز شد و در جايگاهى آرام و امـن (زهـدان مـادر) تـا زمانى مشخص و مهلتى تعيين شده نهاده شدى. آن گاه كه جنين بودی در شكم مادرت مى جنبیدی و نه سخنى را پاسخ مى دادی و نه آوازى را مى شنیدی. آن گاه از قـرارگـاه خود به سراى بيرون آورده شدى كه آن را نديده و راه هاى كسب سود و منافع آن را نـمـى دانستـى. چـه كسى تو رابه مكيدن شير از پستان مادرت راهنمايى كرد؟ و چه كسى جايگاه هاى طلب و خواستن را به تو آموخت؟ ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

سعید

سلام- مانده ام چه بگویم...! اون از کوچکش و این هم از پیرش.! خدا عاقبت ما راختم به خیر کند، انساالله. موفق باشید

آزاد اندیش

[نیشخند] خدا حفظش کنه! ای جان چه پیرزن بامزه ای!

مهدی

وای چقد باحال بود:D