هر کودک فلسطینی یک تروریست بالقوه!!

چند وقت پیش حین چرخ زدن در خبرگزاری های خارجی به مطلب قابل توجهی برخورد کردم که در مورد کودکان فلسطینی و نحوه برخورد وحشیانه و پر از درد و شکنجه و اهانت سربازان اسرائیلی بود که این موضوع نقض کامل کنوانسیون سازمان ملل متحد در مورد حقوق کودکان است.

این گزارش در ژوئن 2012 برابر با خرداد ماه 1391 ، توسط هیاتی متشکل از 9 وکیل متخصص و با تجربه انگلیسی در موضوع قوانین حقوق بشر و کودکان منتشر شده است. این گروه با هدف بررسی وضعیت کودکان دربند رژیم صهیونیستی و نقض قوانین اولیه انسانی درباره آنها از 10 تا 17 سپتامبر 2011 از اسرائیل و کرانه باختری بازدید کرده و پس از تکمیل مشاهدات خود شکایتی را بر علیه رژیم صهیونیستی تسلیم سازمان ملل کرده اند.

 

گزارش 26 صفحه ای آنها دارای نکات قابل توجهی است که خواندن آن واقعا دل انسان را به درد می آورد.

در نتیجه شهرک سازی اسرائیلی ها کرانه باختری توسط دو سیستم جداگانه قانونی اداره می شود. کسانی که تابعیت اسرائیلی دارند که در عمل جمعیتی از شهرک نشینان هستند تحت قانون اسرائیل و کسانی که تابعیت اسرائیلی ندارند تحت قانون ارتش اسرائیل و فلسطین هستند.

گزارش آنها بر اساس صحبت هایی است که آنها با نهادهای سازمان ملل متحد، سربازان سابق اسرائیلی، سازمان های مردم نهاد در فلسطین و اسرائیل و کودکان فلسطینی کرده اند.

بر اساس این گزارش هر ساله حدود 500 تا 700 کودک فلسطینی در ارتباط مستقیم با سیستم دادرسی اسرائیل در کرانه باختری قرار می گیرند. و این در حالی است که کودکان اسرائیلی در این آمار قرار ندارند.

نحوه بازداشت این کودکان نیز عجیب و دردآور است. به گفته این گزارش کودکان فلسطینی که اکثرا سنی حدود 12 سال و یا کمتر دارند توسط گروهی از سربازان اسرائیلی و طی یک حمله شبانه به خانه های آنها دستگیر شده و سپس با چشمان بسته و دستان دستیند زده در حالیکه صورتشان به سمت کف ماشین است به یک مرکز بازجویی منتقل می شوند.

 

اکثر این کودکان مورد شکنجه روحی و جسمی قرار می گیرند بدون اینکه از حداقل حقوق خود یعنی داشتن وکیل و یا سکوت در برابر بازجو آگاه باشند. آنها گاهی در سلول های انفرادی نگه داشته می شوند و مجبور به امضای برگه هایی می شوند که نمی توانند آن را بخوانند چون به زبان عبری است.

این کودکان هیچگونه دسترسی به آموزش نداشته و ارتباط آنها با خانواده هایشان بسیار محدود و گاه غیر ممکن است و اگر برای بار دوم بازداشت شوند جرم آنها شدیدتر است. هر ساله کودکان فلسطینی زیادی از این طریق آسیب های روانی گاه برگشت ناپذیر می بینند.

این گزارش همچنین بیانگر تبعیض و اختلاف در قانونی است که اسرائیلی ها برای فلسطینی ها قائل می شوند. به این صورت که برای فلسطینی ها و اسرائیلی ها دو قانون متفاوت وجود دارد. بر اساس سیستم حقوقی اسرائیل یک کودک اسرائیلی نمی تواند در سن زیر 14 سال زندانی شود و پس از بازداشت نیز می تواند  ظرف 48 ساعت وکیل بگیرد. اما بر اساس قوانین نظامی اسرائیل نوجوانان فلسطینی که 12 سال یا کمتر سن دارند به راحتی زندانی می شوند و پس از گذشت 3 ماه از بازداشت همچنان وکیلی ندارند و این در نقض ماده 2 کنوانسیون حقوق کودک سازمان ملل متحد است.

 

هیات وکلایی که این تحقیق را انجام داده اند وقتی اجازه یافتند فقط برای چند ساعت در یکی از دادگاه های کودکان فلسطینی در اسرائیل حضور یابند مشاهده کرده اند که پاهای کودکان فلسطینی با زنجیر بسته شده بود!

یکی از این وکلا می گوید: دادستان نظامی اسرائیل به آنها گفته است:

 

هر کودک فلسطینی یک تروریست بالقوه است!


لینک دانلود کامل گزارش

____________________________________________________________

پ.ن: انشاالله همگی در دفاع از فلسطین و آرمان هایش و در تایید فرمایشات رهبر آزادگان جهان امام خامنه ای، روز جمعه در راهپیمایی شرکت خواهیم کرد.

/ 15 نظر / 39 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سید مجتبی

چقدر درناک. کجان اونایی که فریاد دفاع از حقوق بشر رو بر علیه همه‌ی دنیا غیر از خودشون و هم‌پیمانانشون سر می‌دن.

مورچه

شرکت کردم. [لبخند] سلام شب قبلش فیلم شکارچی شنبه رو دیدم کلی اعصابم به هم ریخت. کلی خدا رو شکر کردم که مسلمانم. عجب صبری خدا داره! عجب ایمانی ، فلسطینی ها دارن!

سعید

سلام- رمضان بود٬ پرسیدند: میخورید یا میبرید ؟ و من گرسنه با عجله پاسخ دادم : میخورم... و چه میدانستم٬ که لذتها را میبرند و حسرتها را میخورند...! عیدتان مبارک

جناب ما

ای مهر! بیا و ماه شهریور باش ای جمعه! بیا و جمعه ی آخر باش ما منتظر حلول ماه از قدسیم ای عید! بیا و جمعه ی دیگر باش... (شاعر: احسان کاوه) نماز و روزه ها قبول؛ زنده باشید تا ظهور! التماس دعا

آزاد اندیش

پروردگارای! تو راه کفر و ایمان را به روشنایی روز مشخص کرده ای، ولی من می دانم که اگر هدایتم نکنی به گمراهی و ضلالت می افتم. پس ای معبود یگانه از تو می خواهم فکر و عملم را خالص کنی و مرا لحظه ای به خودم وامگذاری. عیدتون مبارک.

بازاریاب

دوست عزیز سلام اگر تمایل دارید مدیریت قوی تری بر وبلاگ خود داشته باشید،امکانات بیشتری به مخاطبین خود ارائه نمایید و یا یک گام بزرگ برای ورود به دنیای وب مستران بردارید ما توصیه می کنیم همین امروز از امکانات رایگان ارائه شده توسط تیم اندیشه ی برتر نهایت بهره را ببرید و با تبدیل وبلاگ خود به وب سایت خواسته های خود را محقق کنید. هم اکنون اقدام کنید و از امکانات دامین و هاست رایگان برخوردار شوید http://designer.moshakhasat.com همچنین در صورتی که تمایل دارید از طریق وبلاگ خود کسب درآمد کنید آدرس زیر را نیز حتما ملاحظه بفرمایید http://www.moshakhasat.com/index.php?route=information/information&information_id=9 با تشکر 1345406941.85

جناب ما

بله... دگر وبلاگمند گشته اند و خود برای خود وبگاه دارند و بارگاه جناب ما را قابل نمی دانند سر بزنند! وا چه بفرماییما!!!

فانوس

سلام! یه گروه فرهنگی راه انداختیم به نام علمدار و با شعار: ولایحمل الهذا العلم الا اهل بصر و صبر. برای گروه یه دفتر هم تو فضای مجازی زدیم. وقت کردی یه سر به دفتر مجازی مون بزن و اگر دوست داشتی حداقل تو دنیای مجازی عضو گروه دوستان ما بشو.

نگاه منتظر

از لطف دعایت از بلا حفظ شدیم از شر تمام فتنه ها حفظ شدیم ای معنی یابن السنن المشهوره برگرد دعای ندبه را حفظ شدیم (مهدی صفی یاری) سلام بزرگوار ممنون از حضورتون ببخشید دیر اومدم خدا قوت و موفق و مهدوی باشید. اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم [گل]اللهم عجل لولیک الفرج[گل]