اینجا دانش...گاه!

: قوانین پوشش در دانشگاه فلوریدای آمریکا:

-هر نوع پوششی که دربردارنده عبارات زشت یا توهین آمیز به مقدسات، وسوسه انگیز و ناشایست یا مرتبط با دسته ها، احزاب و گرایش هایی که شخص را ترغیب به استفاده از مواد مخدر و یا خشونت می کند.

-هر نوع پیراهن کلاه دار، کت و ژاکت یا بادگیر

-هرگونه پوشش سر

-هرگونه لباس و پوششی با پارگی، لکه، سوراخ و وصله

-پیراهن های زنانه و مردانه پشت باز

-بلوز یا پیراهن های یقه باز

-هرگونه پوشش بدن نما

-شلوارهای افتاده و آویزان

-دامن های کوتاه یا زیر شلواری

-هر نوع کفش چرخدار یا گیره دار، دمپایی و یا کفش های سرپایی یا پاشنه بلند (بلندتر از 2 اینچ)

-عینک آفتابی روی چشم یا بالای سر

 

من: تعجب

: چند روز پیش رفته بودم دانشکده کشاورزی دانشگاه تهران. کسانی که این دانشکده رو دیدند می دونند فضای این دانشکده که بسیار هم وسیع هست بی شباهت به جنگلی سرسبز و انبوه نیست و یکی از ویژگیهای منحصر به فرد اون وجود گونه های مختلف گیاهی در باغ بوتانیک هست. وقتی تو باغ بوتانیک قدم می زنی احساس میکنی تو بهشتی...(مثل این عکس که از خودمه!)

داستان رو کوتاه کنم: درب باغ بوتانیک بسته بود و دورتا دور این فضای وسیع هم فنس کشی شده بود!

من: عصبانیکلافه

پرسیدم. گفتند: چون دانشجوها زیادی اینجا خلوت می کردند(.......)!!

: بارها و بارها از پسرهای دوست و آشنا و غریبه شنیدم که گفتند: پوشش و آرایش دخترها تو دانشگاه غیر قابل تحمل شده و ما هرچه تلاش می کنیم حواسمون جمع باشه نمیشه!

: یادم رفت بگم دقیقا در نقطه ورود به دانشکده کشاورزی دانشگاه تهران، یه جایی که همه می بینند، یه تابلوی خیلی بزرگی زدند و روش قوانین آرایش و پوشش دانشجویان دختر و پسر رو ذکر کردند. و در ابتدای هر بند هم نوشتند: باید!

لیست رو که می خوندم شاید از این لیست دانشگاه فلوریدا هم راحت تر گرفته بودند. والا من فلوریدا نرفتم، نمی دونم اونجا هم قوانین رو برای قشنگی وضع می کنن یا بهش عمل هم میشه؟!

: میگم هرچی فکر میکنم نمی فهمم چرا جامعه زنان داره به این سمت میره؟ علت اینهمه خودآرایی و تبرج و جلوه گری چیه؟ که به فضای علمی هم کشیده شده؟

________________________________________________________________

پ.ن 1: امام حسین علیه السلام هدف از قیام خود را احیای امر به معروف و نهی از منکر بیان کردند.

پ.ن 2: امام حسین علیه السلام: الهی! چشمی که تو را مراقب خویش نبیند کور است.

/ 22 نظر / 32 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سید مجتبی

من منظورم همان همان به معروف و نهی از منکر بود نه چیز دیگر......!!!!

ماهی!

یه جورایی دعوت نامه بود خب...

شهیدبی پلاک

سلام- شما آن مقدار را که میتوانید گفتید و ناگفته هم بسیار!!! یک ضیشنهاد دارم : بیائیم فکر کنیم و راه حل هم ارائه بدهیم. بسیار خوب است ! فکر کنیم اگر امروز مسئولیت با ما بود از کجا شروع میکردیم برای درست شدن این اوضاع فعلی؟ بیائید یک نهضت ارائه راهکار را شروع کنیم.

م. خواهنده(آزاد)

بسم الله الرحمن الرحیم سلام آبجی از پوشش تو دانشگاه نگو که ... [افسوس] سلام بر بیرق و علم/سلام بر شعر محتشم/سلام بر محرم... آب بی حسین تشنه ماند(100حدیث عاشقی) التماس دعا

پرتو

چی بگم والا .... موفق باشید

محب ولایت

بسم الله الرحمن الرحیم اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و آل محمد و آخر تابع له علی ذلک، اللهم العن الاصابة التی جاهدت الحسین و شایعت و بایعت و تابعت علی قتله، اللهم العنهم جمیعا سلام علیکم ƢƢƢƢƢƢƢƢƢƢƢƢƢƢƢƢƢƢƢƢƢƢƢƢƢƢƢƢƢƢƢƢƢƢƢƢƢƢ Ƣ پيامبر اكرم (که درود خدا بر او و خاندان پاکش باد) فرمودند: Ƣ Ƣ جوينده ی دانش، جويای رحمت و ركن اسلام است و پاداشش با پيامبران داده می شود. Ƣ ƢƢƢƢƢƢƢƢƢƢƢƢƢƢƢƢƢƢƢƢƢƢƢƢƢƢƢƢƢƢƢƢƢƢƢƢƢƢ

سید

هیئت مجازی ما شب سوم‌اش هم برپا شد. (اطلاع رسانی هیئت مجازی ارباب غریب در پیوند روزانه و انتهای پست های جدیدتان موجی رونق هیئت است)

سید مجتبی

سلام شب ششم هیئت مجازی‌مان برپا شد. ختم قرآن هیئت هم به همت دوستان راه اندازی شد، فرصت قرائت تا روز اربعین. اطلاع رسانی هیئت مجازی ارباب غریب در پیوند روزانه و انتهای پست های جدیدتان موجب رونق هیئت است)

?

سلام. مطلب عالی بود ما هم که دندان مشهدیم والا فرقی نمیکنه.البته ی کاری که ما شروع کردیم همکاری با حراست دانشکده و معرفی افراد توجیه ناپذیره.افراد توجیه پذیر رو هم که با تذکر درست شدن. ما ها باید امر به معروف و نهی از منکر کنیم. جواب این سوالتونم در کتاب فاطمه فاطمه ست دکتر شریعتی از ص60 به بعد میتونید بگیریدوالبته بنده ی حقیر پیشنهاد میکنم کل کتاب رو بخونید معرکه ست

رضا

سلام بر شما تهاجم و شبیخون فرهنگی، نتیجه ای جز این ندارد البته با این ادعا که همه فاسد شده اند مخالفم چون هنوز بسیارند جوانان سالم و عفیف و انقلابی.