و با تشکر از...!

به عنوان یک ایرانی بر خودم لازم می دانم حال که اجلاس سران عدم تعهد به خوبی و خوشی به پایان رسیده از همه کسانی که در این اجلاس سری داشتند تشکر ویژه نمایم؛ از جمله:

*با تشکر از مسئولان امر که اجلاس شانزدهم را در ایران برگزار کردند و ما تازه فهمیدیم در دنیا کشوری هست به نام "آنتیگوا و باربودا" و یا مثلا "سائوتومه و پرینسیپ" و یا این یکی "پاپوآ گینه نو"! تازه معنای غیرمتعهد را هم عمیقا درک کردیم!


*و با تشکر از بان کی مون عزیز که اولش همه ما را گذاشت سرکار و حالمان را اساسی گرفت و لبخند به لب اربابانش نشاند. اما بعد یک حال اساسی دیگر داد و آمدن را به نیامدن ترجیح داد!


*و با تشکر مجدد از بان کی مون که این اشتباه بزرگ را مرتکب شد و گذاشت نتانیاهو همینطور متاسف باقی بماند.1


*و با تشکر از وزرای خارجه کشورهای دوست و برادرمان "سنت وینسنت و گرنادین ها" و همچنین "بورکینافاسو" و همه همسایگان عزیزشان در آفریقا که گذاشتند مدرک زبان ما همچنان در کوزه آب بخورد و بدون هماهنگی با ما مثل بلبل انگلیسی حرف می زدند! ما برای چنین روزی نقشه ها داشتیم، مترجم سران...!


*و با تشکر از بی.بی.سی که در این چند روز اجلاس، اهمِّ اخبارش جیگر بود و غم و غصه هایش!


*و با تشکر از همه دول غربی که خودتان را کشتید بلکن ما را منزوی کنید اما نشد که بشود. و الان ما کلا حس خوبی داریم که اینقدر در بوق و کرنا هستیم!


*و با تشکر از همه غیر متعهدی ها که با نتانیاهو آن کردند که در اوج عصبانیت گفته شرم بر شما که هیچ چیز نیاموخته اید!


*و با تشکر از جلبک های عزیز که اجازه دادند باز هم لبخند بر لبانمان نقش بندد از اینکه چرا انقد حرف بدون عمل می زنید؟! شمال با بر و بچ خوش گذشت؟!


*و با تشکر از مترجم صدا و سیما که هر آنچه دلش خواست ترجمه کرد. خدائیش فکر کردی ما سیب زمینی هستیم؟!


*و با تشکر از نماینده ویژه پادشاه عربستان که عجیب ما را در فکر فرو برده! شما هم از این حرفها بلدید؟2


*و با تشکر از مقامات مصری که گفته بودند :مرسی فقط چند ساعت می ماند تا ریاست اجلاس را تحویل دهد. اما نمکِ بچه های بالا ایشان را گرفت و ماند و خلاصه پیوندها محکم تر شد.


*و با تشکر از نگاه های پر از ابهام و غریب بان کی مون عزیز به آقای احمدی نژاد. و خدائیش خیلی مردی که سفت سر جایت نشستی و تکان نخوردی و الان خون خون اسرائیلی ها را می خورد که چرا وقتی به اسرائیل می گویند "گرگ درنده" و یا "دولت جعلی" و یا "کشوری که محکوم به سقوط است" هیچکس اعتراضی نکرد و آیا این یعنی چه؟! یعنی همتون موافقید؟


*و با تشکر از سران فتنه که هنوز در توهم سبز به سر می برند و از خواب بیدار نشده اند. و در خیالات می گفتند: "بان کی مون درخواست کرده با موسوی و کروبی ملاقات کند!!!"  


*و با تشکر از عمو عزت که در این چند روز تعطیلات هرچه فیلم خاک خورده در انبار سازمانش بود رو کرد. خب طفلی حق داشته "گرفتار اجلاس بودند!"


*و با تشکر از سردار مقدم که نشان داد تعهد نداشتن خیلی هم بد نیست و می شود کاری کرد که همیشه جرم 30 درصد کمتر شود!


*و صد البته با تشکر از خودمان و خودتان و همه بچه های بالا که درگیر اجلاس بودید و تا باشد از این اجلاس ها!

____________________________________________________________

1- روزنامه صهیونیستی روزنامه صهیونیستی هاآرتص به نقل از دفتر نتانیاهو خبر داد وی در یک گفتگوی تلفنی به بان‌کی‌مون گفت: «سفر شما به ایران اشتباه بزرگی است، حتی اگر این کار با حسن نیت انجام شود.» وی افزود: «وقتی خبر سفر شما به کنفرانس جنبش عدم تعهد را شنیدم، بسیار متأسف شدم».

2-حقوق ملت فلسطین یک مساله ریشه‌ای است ما به سیاست‌های رژیم صهیونیستی نسبت به فلسطین انتقاد داشته و خواهان به رسمیت شناخته شدن کشور فلسطین هستیم!

/ 6 نظر / 22 بازدید
عمارنامه

سلام و درود؛ دوست عزیز این مطلب شما در پایگاه اینترنتی و بسته فرهنگی عمارنامه منتشرگردید. http://www.ammarname.ir/link/16119 ما را با درج بنر و یا لوگو در وبگاه خود یاری نمایید . موفق و پیروز باشید . عمارنامه http://ammarname.ir/—- info@ammarname.ir یا علی

آزاد اندیش

بان کی مون درخواست کرده با موسوی و کروبی ملاقات کند!!!" [خنده]آخه بان کی می خواد واسشون چیکار کنه؟ اینا چرا انقد بامزن؟، باعث خنده ما میشن؛ نه واقعا میخواسته ببینتشون؟ عمو عزت هم اون فیلما رو واسه نور چشمیای خارجی گذاشته بود خب! ااااا ببخشید سلام، ممنون از نکاتی که گفتی مهم بود ها...

mehdi

سلام میبینم طنز سیاسی مینویسی....بدم بچه های بالا تبعیدت کنن به همون کشوره که اسمشو گفتی و خیلی اسمش سخت بود؟ البته نظر بنده اینه که هر جا باشه غیر از ایران:)

mehdi

بانکیمونو دوست دارم شبیه داییمه قیافش:) البته چشاش یکم به خالم رفته....

شهید بی پلاک

سلام- شما هم خسته نباشید! تا باشه از این اجلاس های دشمن کور کن... باشد که شاهد منفجر شدن نتانیاهو هم باشیم اساسی!!! اون اسباب خنده را هم خدا از ما ....بگیره! یا نه، نگیره..! خودش بهتر میدونه !