اسپیکینگ فلوئنتلی

چند سال پیش یه شب که من حال و حوصله خوبی هم نداشتم، دوستام ازم دعوت کردند باهاشون برم بیرون. راستش خیلی دلم نمی خواست همراهیشون کنم. چون هنوز یک هفته نبود که با دوست دخترم به هم زده بودیم و من واقعا دپرس بودم. به هر حال دعوتشونو قبول کردم. اونجا با دختری آشنا شدم که فوق العاده بود، ما کلی با هم حرف زدیم، خندیدیم و تمام شب رو رقصیدیم. واقعا شب خوبی بود و خوش گذشت.

اون شب قرار گذاشتیم که فردا باز هم همدیگه رو ببینیم و خلاصه کنم داستان رو، ما به هم علاقمند شدیم.

چهار ماهی می شد که با هم بودیم. یک روز دوست دخترم از من دعوت کرد به مهمونی که تو آپارتمانش گرفته برم، منم قبول کردم. روز موعود وقتی تو خونه اش به عکسهایی که به دیوار زده بود نگاه می کردم، عکسی توجه منو به خودش جلب کرد. عجب! این که عکس عموم هست! وقتی از دوست دخترم پرسیدم گفت: چقدر جالب، این عموی توئه؟ من و عموت چهار سال کالج رو با هم هم اتاق بودیم و الان یک سالی هست که ازش بی خبرم! چه تصادفی...!

-این تنها یکی از داستان های کتاب زبانمون هست! حالا عکسها به کنار، اینکه تو کلاس، معلم فرهنگ غرب رو تزریق وریدی می کنه از متن کتاب پر رنگ تره!

نمی دونم روژان که تازه به سن بلوغ رسیده و با من سر یک کلاس میشینه، وقتی این داستان ها رو می خونه چی تو ذهنش شکل می گیره؟ نمی دونم اگر من جای مادرم بودم میذاشتم فرزندم سر یه همچین کلاسی بشینه؟ یا اینکه من هم مثل مادرم از تربیت فرزندم اینقدر مطمئن خواهم بود که نگران چیزی نباشم؟

-روزگاری بود که تنها کتاب کتابخانه پزشکی پاریس، متعلق به شیخ رازی بود و امانت گرفتن آن حتی برای پادشاه در گرو ودیعه ای سنگین! و امروز خوشحالیم که به لطف انتشارات کمبریج و آکسفورد بچه هایمان انگلیسی را فلوئنتلی صحبت می کنند!

/ 12 نظر / 57 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مهدي

اولش فك كردم وبلاگو اشتباهي اومدم... نوشته هات روز به روز قويتر ميشه:)

بارون

امیدمون به تحقق یافتن وعده ی اماممونه که گفتن یه روزی زبان فارسی میشه زبان زنده ی دنیا و همه برای بهره گیری از علم باید فارسی بلد باشن

منــــــــــوّر

سلام دیروز ی دفعه مطلبو خوندم متوجه نشدم اما الان ک خوندم خیلی متاثر شدم.به نظر من اکثر ضررهایی که تو دین و اسلام و کشور و اعتقاداتمون داریم میبینیم همش به خاطر خودی هاست. خودمون داریم خودمونو خراب میکنیم. خدا خیر نده مسئولانی که میتونن جلوی این کارارو بگیرن اما... ایشالا آقـــــــــــا میاد...

ابوالفضل اشناب

بسم الله سلام خب پکر بوده با دوست دخترش به هم زده !! بعد رفته با یکی دیگر ! این دختره هم مجرد توی آپارتمان زندگی میکرده . مهمونی هم میگرفته اونجا بعد عموی طرف چهار سال با این دختره هم اتاق بوده ! الان هم رفته پی کارش ! مشکلی هست ؟ اصلا مگر چیست ؟!! نه بد آموزی دارد نه مشکل اخلاقی نه تربیتی نه دینی و مذهبی نه فرهنگی و سنتی و ایرانی چرا فضا را سیاه میکنید ؟!! همین شماها هستید که نمیگذارید جوانان آزاد باشند !!! [نیشخند] ............ پ.ن : باید نگران باشیم . این بهشت آرمانی و آلوده که غرب دارد ترسیم می کند نسل نوجوان را هدف گرفته است همانها که فقط و فقط برای مهاجرت سر کلاسهای آموزش زبان هستند و آماده ی رفتن ... نگران باشیم . یا علی

محب ولایت

بسم الله الرحمن الرحیم الحمدلله رب العالمین اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم سلام علیکم -------- *♥*♥*♥* -------- -------- *♥*♥*♥* -------- -------- *♥*♥*♥* -------- -------- *♥*♥*♥* -------- ------*♥*♥*♥*♥*♥*----- -------- *♥*♥*♥* -------- ----------- *♥* ----------- ┐──────────────────────────────────────┌ │ امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) فرمودند: │ │ من امان اهل زمين هستم همانطور كه ستارگان امان اهل آسمانند.│ │ غيبة الطوسى، ص 292 و 293 │ ┘──────────────────────────────────────└

تسنيمي ديگر

و بسيارند مصداق ها... و ما چه ميکنيم براي فرهنگ اين مرز و بوم

شهیدبی پلاک

سلام- این تب جدیدی نیست..! سالهاست که رفتن به آموزشگاههای زبان شده یه کلاس !!! والدین بعد از چند سال که دخترا و پسارشون رو توی این کلاسها تربیت! کردند و نتیجه اش هویدا شد، با تعجب میگویند: چرا بچه ما اینجوری شده! .... کاش به اندازه ای که به خوراک فرزندانشون توجه میکردند، به این امور هم توجه داشتند.

سوده

ای بابا! هنوز کلاس انگلیسی میری؟ بابا الان فرانسه و آلمانی رو مده! [چشمک] عزیز دلم نتیجه این کلاسها میدونی چی میشه؟ این که دانشجوهای زبان که خیلیهاشون از دل این کلاسها اومدن سرکلاس دانشگاه، از سال اول همشون در آرزوی "رفتن" هستند و به نظرشون اینجا هیچ آینده ای ندارن. اصولا این یک واقعیته که یادگیری زبان بدون یادگیری فرهنگ اون زبان امکان پذیر نیست و خوب البته که خیلیها شیفته اون فرهنگ میشن.

مهدی

سلام. یه کتاب آموزشی از بنده خدایی گرفتم که متنش داغون تر از این متن شما بودش ... کلا برای مسئولان فرهنگی کشورم متاسفم. حواسشون شوته.