فاصله خانه ما تا شمال شهر

روایت اول: قیمت مصوب هر کیلو مرغ کامل تازه بسته بندی شده به نقل از سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران در تاریخ 22 تیرماه 91 برابر 5200 تومان.

از ذکر قیمت مرغ تکه شده اعم از سینه و ران و بال و گاها فرآوری شده و در زعفران خوابانده شده، و همچنین قیمت گوشت قرمز به خصوص نوع گوسفندی آن خودداری می کنیم، به ذکر نمونه هایی می پردازیم که برای عموم قابل تصویر سازی ذهنی باشد.

روایت دوم: قیمت هر کیلو (متعجبم از واحد شمارش! سمت ما شانه ای حساب می کنند!) تخم مرغ تازه غیر بسته بندی به نقل از سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران در تاریخ 22 تیرماه 91 برابر 2390 تومان.

از ذکر قیمت تخم مرغ های بسته بندی شده در رنگ ها و طرح های متنوع، دو زرده، گاها سه زرده و غیره و ذلک خودداری می کنیم، به ذکر نمونه هایی می پردازیم که برای عموم قابل تصویر سازی ذهنی باشد.

روایت سوم: رفتم نانوایی 3 عدد نان خریدم و 2000 تومان پول دادم. حساب کردم به ازای هر عدد نان بربری 400 تومان باید هم اکنون به من 800 تومان برگرداند. اما 600 تومان برگرداند و گفت خانم کجای کاری؟ نان 450 تومان شده! گفتم: 50 تومانم؟ گفت: ندارم، بعدا یادت باشه ازم بگیر! حساب که می کنم می بینم حساب کاسب هایی که قرار بوده به من 50 تومان برگردانند از دستم در رفته!

روایت چهارم: به نقل از گزارش تلویزیون همین چند وقت پیش؛ آمریکا، روسیه، مصر، مکزیک، آلمان، برزیل، انگلستان، ترکیه، و بالاخره ایران 10 کشور نخست دنیا از نظر پرخوری هستند!!!

روایت پنجم: "سردار مومنی رییس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور از صدور مجوزهای نهایی و فراهم شدن شرایط شماره گذاری خودروهای بسیار گران قیمت مازراتی در ایران آن هم در سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی بشدت ابراز شگفتی کرد". گران ترین خودروهای وارداتی مازراتی که مجوز ورود به کشور را گرفته اند به ترتیب خودرو گرن کابریو اسپورت مای ۱۲ به قیمت ۱۴۹ هزار و ۶۰۰ دلار، کواترو پورت اس پی.جی.تی.اس آوارد مای ۱۲به قیمت ۱۴۶ هزار و ۸۵۰ دلار و گرن کابریو مای ۱۲به قیمت ۱۴۲ هزار و ۴۰۰ دلار است.

روایت ششم: "کنت فلتمن" از با تجربه ترین کارشناسان علوم سیاسی جمهوریخواه آمریکا: "آمریکا همچنان به سوی دو قطبی شدن و افزایش شکاف بیشتر پیش می رود و اختلاف بین فقیر و غنی بسیار در این کشور بزرگ است.قبل از جنگهای شهروندی در آمریکا نیز ما به دلایل اقتصادی جامعه از هم گسسته ای داشتیم. آنچه امروز در آمریکا می بینیم تا حدودی با رکود اقتصادی بزرگ سالهای سی قابل مقایسه است. ما مانند آن زمان در کشورمان در حالی انسانهای بسیار ثروتمند با قدرت مالی بالا داریم که قدرت خرید قشر متوسط جامعه در حال کاهش است. تفاوت بین فقیر و غنی از آن زمان تا این حد مانند امروز آمریکا افزایش نداشته است".

___________________________________________________________

پ.ن: الهی! چشمی که تو را مراقب خویش نبیند کور است.

/ 5 نظر / 32 بازدید

اینجا صحبت از خداست ... http://paramchaytania.persianblog.ir/

آزاد اندیش

سلام عزیزم چشم به خدا پیامش از طرف دانشگاه دریافت کردم حتی خواهرم هم ازم دلخور شده، سال بعد میبرمت.

آزاد اندیش

روایات جالبی بود!!! روایت از آبجی تسنیم عزیز [لبخند]

سعید

سلام- منتطر روایات 7-8-9... هستیم...! روایت بسیار است، چه باید و که باید..؟

مهدی

نگران نباشید از همین الان ۱ سال دیگه نصف این مشکلات حل میشه!!!