گاهی به آسمان نگاه کن!

داشتم به این فکر می کردم 105 سال دیگه من کجام؟ اگه شانس بیارم و 105 سال دیگه هم عمر کنم به اضافه سن الانم... نه! امیدی نیست. احتمالا و کاملا پودر شدم!

حیف شد، نمی دونستم. نمی دونستم فقط هر 105 سال یکبار اتفاق میوفته، وگرنه دیروز حداقل نیم نگاهی به آسمان می انداختم. گذر زهره از برابر خورشید رو میگم.

"پدیده گذر سیاره زهره از برابر خورشید در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه(16 و 17 خرداد) در اقصی نقاط جهان قابل مشاهده بود.این یکی از اتفاقات نادر نجومی است که هر 105 سال یکبار اتفاق می افتد.

گذرهای زهره در جفتهای هشت ساله با فاصله دوره‌ای بیش از یک قرن رخ می‌دهند. در طول این گذر، سیاره زهره مانند یک لکه سیاه گرد از برابر چهره خورشید عبور می‌کند."

اتفاقات نجومی شگفتی و زیبایی خاصی دارند. عظمت و قدرت خالق رو به نمایش میذارن. انسان در برابر عظمت خالقش احساس حقارت و کوچکی میکنه و به یاد میاره در نظام هستی ذره ای بیش نیست.

سوره مبارکه رعد/آیه 2 :

اللَّـهُ الَّذِی رَ‌فَعَ السَّمَاوَاتِ بِغَیْرِ‌ عَمَدٍ تَرَ‌وْنَهَا ۖ ثُمَّ اسْتَوَىٰ عَلَى الْعَرْ‌شِ ۖ وَسَخَّرَ‌ الشَّمْسَ وَالْقَمَرَ‌ ۖ کُلٌّ یَجْرِ‌ی لِأَجَلٍ مُّسَمًّى ۚ یُدَبِّرُ‌ الْأَمْرَ‌ یُفَصِّلُ الْآیَاتِ لَعَلَّکُم بِلِقَاءِ رَ‌بِّکُمْ تُوقِنُونَ

خدا [همان‌] کسى است که آسمانها را بدون ستونهایى که آنها را ببینید برافراشت، آنگاه بر عرش استیلا یافت و خورشید و ماه را رام گردانید؛ هر کدام براى مدّتى معیّن به سیر خود ادامه مى‌دهند. [خداوند] در کار [آفرینش‌] تدبیر مى‌کند، و آیات [خود] را به روشنى بیان مى‌نماید، امید که شما به لقاى پروردگارتان یقین حاصل کنید.

/ 2 نظر / 30 بازدید
راز

سلام از مـــــاست [لبخند]

بی نام

متاسفانه...!